پاسخ کوالکام درمورد آداپتور اپل: اپل بابت آداپتور برق بيشتر از هزينه‌ حق اختراع ما دريافت مي‌کند

10 / 10
از 1 کاربر

پاسخ کوالکام درمورد آداپتور اپل: اپل بابت آداپتور برق بيشتر از هزينه‌ حق اختراع ما دريافت مي‌کند

به نظر مي‌رسد قرار نيست که دعواي پتنتي بين اپل و کوالکام به پايان برسد. اپل اولين بار بهمن ماه سال گذشته شکايت خود از کوالکام را به دادگاه برد و در آن تقاضاي خسارت يک ميليارد دلاري کرد. دليل شکايت اپل از کوالکام نيز زياد بودن هزينه‌ي گواهي استفاده از پتنت‌هاي مخابراتي کوالکام اعلام شد. طي قرارداد بين کوالکام و اپل، اپل بابت استفاده از مودم‌هاي مخابراتي و همچنين استفاده از پتنت‌هاي ثبت‌شده‌ي کوالکام در زمينه‌ي شبکه‌هاي مخابراتي مبلغي را دريافت مي‌کند و اپل مدعي است اين مبلغ منصفانه نيست. 

حال کوالکام در پاسخ به شکايت اپل اعلام کرده است حق امتيازي که اين شرکت بابت اختراع خود دريافت مي‌کند، کمتر از مبلغي است که اپل بابت آداپتور برق بدست مي‌آورد:

مبلغ گواهي استفاده از حق امتياز کوالکام که از کارخانه‌ي طرف قرارداد اپل براي استفاده در آيفون‌ دريافت مي‌شود، کمتر از مبلغي است که اپل بابت هر آداپتور برق دريافت مي‌کند.
به نظر نمي‌رسد اپل که در دعواهاي قضايي سر اختراع‌هاي ثبت‌شده يد طولايي دارد، با چنين اظهار نظرهايي از شکايت خود دست بکشد و همچنين بعيد است که کش‌مکش‌ها بر سر اين دعواي حقوقي به اين زودي‌ها به نتيجه برسد. 

اپل مدعي است:

کوالکام براي سال‌هاي طولاني از فناوري‌هايي درآمد دارد که هيچ ربطي به اين شرکت ندارند. هر چه بيشتر اپل رو به کارهاي نوآورانه مانند تاچ آيدي، صفحه نمايش پيشرفته و دوربين‌ها مي‌آورد بدون هيچ دليلي بايد به کوالکام هزينه‌هايي پرداخت کند. اپل هر چه بيشتر نوآوري کند بايد هزينه‌هاي بيشتري به کوالکام بپردازد. کوالکام کسب‌وکار خود را بر مبناي روش‌‌هاي قديمي گسترش داده است و از طريق هزينه‌هاي ناعادلانه سعي دارد قدرت خود در بازار را حفظ کند. با اينکه اين شرکت تنها يکي از ۱۲ شرکتي است که در تعيين استانداردهاي سلولار دست داشته است، اما به تنهايي پنج برابر بيشتر از ديگر شرکت‌ها در مجموع، به دليل دريافت لايسنس از ما پول دريافت مي‌کند.

آخرین محصولات
تبلیغات